2018. szeptember 20., csütörtök

Lakás - bérlő - bérbeadó

oszinteingatlanos.blog.hu - csopog_a_csap_beazik_a_plafon_ki_fizesse_a_javitast


A lakásbérleti piac állandó változásai, dinamikus átalakulása közepette vannak olyan jellegű problémák, amelyek rendre előkerülnek a lakás használata során, és ha a felek nem rendelkeztek egyértelműen a bérleti szerződésben, akkor vitára adnak okot. A lakásban felszerelt épületgépészeti berendezések, világítótestek, fűtési- és hűtési rendszer, más háztartási berendezések meghibásodásának komoly költségvonzata lehet, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mi áll a szerződésben, ennek hiányában hogyan szabályozza ezt a kérdést a lakástörvény.
A felek a lakásbérleti szerződésükben kiköthetik, és célszerű is kikötniük, hogy a gépek, eszközök, berendezések karbantartására, meghibásodására kinek kell költenie a lakásbérlet időtartama alatt. A szerződéskötési szabadság elvéből fakadóan ebben a kérdésben a felek szabadon megállapodhatnak, de el is hagyhatják ezt a részt a szerződésből. Érdemes áttekinteni, hogy mit mond a lakástörvény és a bírói gyakorlat a felek jogairól és kötelezettségeiről.
A bérbeadó köteles gondoskodni az épület karbantartásáról, az épület központi berendezéseinek állandó üzemképes állapotáról, a közös használatra szolgáló helyiségek állagában, továbbá e helyiségek berendezéseiben keletkezett hibák megszüntetéséről. Igen ám, de mi tekinthető az épület központi berendezésének? Fontos tudni: egymástól megkülönböztetendő fogalom a lakás berendezése és a lakás központi berendezése. Ezek ugyanis nem ugyanazt takarják. A lakás berendezéseit a bérlőnek kell javítania, cserélnie, a központi berendezést pedig a bérbeadónak.


A lakás berendezéseinek számítanak:
•a) főzőkészülék (tűzhely, főzőlap stb.);
 b) a fűtőberendezés (egyedi kályha, konvektor, elektromos hőtároló kályha stb.);
 c) melegvíz-ellátó berendezés (gáz vízmelegítő, villanybojler, fürdőkályha);
 d) egészségügyi berendezés (falikút, mosogató, fürdőkád, zuhanyozó, mosdó, WC-tartály, WC-csésze stb., a hozzá tartozó szerelvényekkel);
 e) a szellőztető berendezés (páraelszívó stb.);
 f) a beépített bútor (ruhásszekrény, konyhaszekrény stb.);
 g) a redőny, vászonroló, napvédő függöny;
 h) a csengő és a kaputelefonnak a lakásban levő készüléke;
 i) a lakás elektromos vezetékeihez tartozó kapcsolók és csatlakozóaljak.


Az épület központi berendezései általában a következők:
•a) a központos fűtő- és melegvíz-szolgáltató berendezés a hozzá tartozó szerelvényekkel, ideértve a lakásban levő vezetékszakaszt és fűtőtesteket (radiátor stb.) is;
 b) a víz-, a csatorna- és a gázvezeték, a hozzá tartozó szerelvényekkel, ideértve a lakásban levő vezetékszakaszt is;
 c) az elektromos vezeték és érintésvédelmi rendszere, ideértve a lakásban lévő vezetékszakaszt is;
 d) a több lakást szolgáló szellőztető berendezés;
 e) a központi antenna az erősítő berendezéssel, ideértve a lakásban levő vezetékszakaszt és csatlakozóaljat is;
 f) a kaputelefon és felcsengető berendezés a vezetékhálózattal;
 g) a személy- és teherfelvonó;
 h) a háziszemét gyűjtésére szolgáló berendezés;
 i) a több lakást szolgáló kút, a hozzá tartozó szerelvényekkel;
 j) a több lakásban keletkezett házi szennyvíznek a telekhatáron belüli elhelyezésére, illetőleg elszikkasztására szolgáló berendezés.


A bérbeadó akkor is felel a törvényi kötelezettségeiért, amennyiben társasházi lakásról van szó, és a társasház közösségnek elmulasztja a szükséges munkálatok elvégzését. Ami a határidőket illeti, nem a lakástörvény, hanem a Ptk. határozza meg az azonnal elvégzendő, és a tervezhető karbantartási munkálatokat. A bérbeadó a karbantartási kötelezettségét az életveszélyt okozó, az épület állagát veszélyeztető, továbbá a lakás vagy a szomszédos lakás rendeltetésszerű használatát lényegesen akadályozó hibák esetén késedelem nélkül köteles teljesíteni. Egyéb esetben az épület karbantartásával vagy felújításával egyidejűleg kell ezeket elvégeznie.

2018. szeptember 4., kedd

midnight-sun

magyarul

angolul

A japán vízterápia

https://ujvilagtudat.blogspot.com/2016/05/mi-tortenik-ha-negy-pohar-vizet-iszunk.html


A japán vízterápia hihetelenül népszerű a felkelő nap országában - a japán emberek évszázadok (ha nem több ezer éve) óta ismerik ezt az egyszerű gyakorlatot, és használják számos egészségügyi probléma gyógyítására, kezdve a fejfájástól egészen a rákos megbetegedésekig.


  • Ahogy reggel felébredsz, még a fogmosás előtt igyál 4-szer 160 ml (4 pohár) vizet
  • Mosd meg a fogadat, de utána 45 percig nem szabad enni vagy inni semmit
  • 45 perc múlva normálisan ehetsz és ihatsz
  • 15 perccel a reggeli, az ebéd és vacsora után ne igyál vagy egyél semmit 2 órán keresztül
  • Azok, akik idősek vagy betegek, és nem tudnak meginni 4 pohár vizet, az elején kezdhetik egy kevés vízzel, és fokozatosan növelhetik 4 pohárra reggelente

Eg hasonló hagyomány Indiában is ismert. Szanszkritül a gyakorlatot "Usha Paana Chikitsa"-nak nevezik, melynek durva fordítása: "Kora reggeli vízkezelés". A különbség az, hogy az indiai (ajurvédikus) változat 1,5 liter víz ivását ajánlja éhgyomorra.
Szóval, igyál sok vizet, és maradj egészséges!

2018. szeptember 3., hétfő

Futás

Bemelegítés
6 hasznos erősítő gyakorlat kezdő futóknak
Csípőemelés
Feküdj a hátadra, a térdeid hajlítsd be, karjaid pedig tenyérrel lefelé tedd a talajra magad mellé. Emeld fel a feneked, közben pedig feszítsd be a hasad és a feneked. 3x10 ismétlést végezz.
Kitörés
Lépj előre a jobb lábaddal, a bal térded engedd le, de ne érjen a talajhoz. A jobb combod legyen merőleges a talajra. 3x10 ismétlést végezz.
Guggolás
Állj vállszéles terpeszbe, majd guggolj le, közben told hátra a cspőd. Lassan emelkedj fel. 3x10 ismétlést végezz.
Plank
Menj le fekvőtámaszba, hajlítsd be a könyököd és támaszkodj az alkarjaidra. A testednek egy egyenes vonalat kell formálnia. Maradj így 1 percig. Ha nem sikerül, akkor 5-10 másodpercig tartsd meg magad, majd pihenj 5 másodpercet - ezt váltogasd 1 percen keresztül.
Mountain climber
Menj le fekvőtámaszba. A jobb térded húzd a hasad alá, majd tedd vissza a talajra, aztán jöhet a bal lábad is. 3x10 ismétlést végezz.
Superman
Feküdj hassal a talajra, a karjaid és lábaid nyújtsd ki. Emeld fel a fejed, a bal karod és a jobb lábad. Számolj el 3-ig, majd engedd őket vissza. Jöhet ugyanez pepitában. 10 ismétlést végezz oldalanként!

Futáshoz étel:
banán, avokádó, spenót, bogyós gyümölcsök, datolya, narancs-narancslé, cékla, cseresznye, tojás, lazac, tonhal, vörösbab, mogyorókrém, tökmag, görög joghurt, teljes kiőrlésű tészta, kukorica tortilla, zab,  

Ablak

http://www.ablakcsere-muanyag-ablak.hu/szolgaltatasi_arak.php

Tejberizs

15dkg rizs 2dl víz 5dkg vaj 5dl tej 1csip só 1csom vaníliás cukor 3ek cukor A tálaláshoz: kakaópor, fahéj, csokoládé, lekvár ELKÉSZÍ...